ایالات کلیدی نتیجه انتخابات آمریکا را تعیین می کنند! - قانون و بی قانونی سیاسی
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بصیرت


روز سه شنبه، هشتم نوامبر (۱۹ شهریور ماه) شهروندان آمریکایی آرای خود را به سود نامزدهای مورد علاقه خود از دو حزب دموکرات و جمهوریخواه به گردش در خواهند آورد. این در حالیست که بسیاری از شهروندان آمریکایی نیز ترجیح داده اند اساسا در مجادله کبوترها و بازها وارد نشوند. بررسی آخرین وضعیت هیلاری کلینتون و ترامپ در ایالات مختلف آمریکا، می تواند تصویر شفاف تری نسبت به این انتخابات و نتیجه احتمالی آن ارائه دهد.
پیشرفت دنالد ترامپ در تازه ترین نظرسنجی های انتخاباتی (خصوصا در سطح ملی) تا حدود زیادی معادله را نسبت به قبل متفاوت ساخته است. با این حال در سطح آرای الکترال ایالتی (که مبنای انتخاب رئیس جمهور آمریکاست)، هیلاری کلینتون نسبت به ترامپ وضعیت بهتری دارد، اما برتری کلینتون در این معادله بسیار شکننده است. اگر نامزد حزب دموکرات نتواند آرای ایالات کلیدی مانند کارولینای شمالی، پنسیلوانیا ،فلوریدا و اوهایو را به دست آورد، در آن صورت نمی تواند با استناد به کسب آرای الکترال در ایالات سنتی متعلق به دموکرات ها مانند نیویورک، واشنگتن و کالیفرنیا در مقابل ترامپ پیروز شود. در مجموع تعداد آرای الکترال در آمریکا، ۵۳۸ رای است و هر یک از دو نامزد انتخاباتی که بتواند سهم بیشتری در آرای الکترال داشته باشد پیروز این رقابت خواهد بود. در اینجا به بررسی آرای الکترال هر ایالت و وضعیت هر دو نامزد انتخابات آمریکا در آنها می پردازیم:

الف) ایالاتی که کلینتون در آنها  برتری مطلق دارد
کالیفرنیا:  در ایالت کالیفرنیا، هیلاری کلینتون وضعیت بهتری نسبت به دونالد ترامپ دارد. این ایالت دارای ۵۵ رای الکترال است که به صورت سنتی متعلق به دموکرات هاست. نتیجه نظرسنجی ها نشان می دهد هیلاری کلینتون در این ایالت بر ترامپ پیروز می شود. 
نیویورک: ایالت نیویورک دارای ۲۹ رای الکترال است که در آنجا نیز برتری با حزب دموکرات و هیلاری کلینتون است.
ایلنویز: ایالت ایلنویز دارای ۲۰ رای الکترال است که  حزب دموکرات به صورت سنتی در آن برتری دارد. این قاعده در خصوص انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ نیز صادق است. نتیجه نظرسنجی ها نشان می دهد که ۲۰ رای الکترال ایالت ایلنویز به سود کلینتون به گردش در خواهد آمد.
نیوجرسی: نیوجرسی ایالت دیگری است که دارای ۱۴ رای الکترال است و آرای آن به صورت سنتی به حزب دموکرات و متعاقبا نامزد این حزب یعنی هیلاری کلینتون تعلق دارد.
واشنگتن: ایالت واشنگتن دارای ۱۲ رای الکترال است که دموکرات ها در آن برتری محسوسی دارند. 
ماساچوست: در ایالت ماساچوست نیز نظرسنجی ها و تحقیقات میدانی نشان دهنده برتری محسوس حزب دموکرات و هیلاری کلینتون است. این ایالت دارای ۱۱ رای الکترال است. 
مریلند: در ایالت مریلند و بر اساس نظرسنجی های صورت گرفته، دموکرات ها و کلینتون خواهند توانست ۱۰ رای الکترال این ایالت را به سود خود به گردش در آورند.
کانکتیکوت: ایالت کانکتیکوت دارای ۷ رای الکترال است . هیلاری کلینتون کار ساده ای برای پیروزی در این ایالت دارد.
هاوایی: ایالت هاوایی دارای ۴ کارت الکترال است که آن نیز به هیلاری کلینتون تعلق خواهد گرفت.
ورمونت: ایالت دیگری که دارای ۳ کارت الکترال بوده و کلینتون در آن پیروز خواهد بود، ورمونت نام دارد. 
دلاویر: ایالت دلاویر نیز دارای ۳ رای الکترال است که آن نیز به سود نامزد حزب دموکرات به گردش در خواهد آمد.
دی.سی: در دی .سی نیز به مانند واشنگتن، آرای عمومی به حزب دموکرات و نامزد آن یعنی هیلاری کلینتون تعلق دارد. دی.سی دارای ۳ رای الکترال است. 

ایالات کلیدی نتیجه انتخابات آمریکا را تعیین می کنند!

><