FATF - قانون و بی قانونی سیاسی


  سایت #سرو_فسا چنین نوشته است که:

عناد داشتن با قراردادی علنی قانونی و تایید شده توسط شورای نگهبان رویارویی با قانون تلقی می شود و ازهیچ کس و در هر لباسی قابل توجیه نیست.

________________

 

اما جهت اطلاع دوستان اصلاح طلب که متاسفانه مردم را ناآگاه تصور می کنند باید به عرض برسانم که:

 

آنچه در دولت قبل درباره FATF اتفاق افتاده بود زمین تا آسمان با آنچه دولت روحانی در این باره اقدام کرده متفاوت است زیرا در دولت قبل اولا هیچ توافق محرمانه ای با این نهاد آن هم بدون اجازه شورای عالی امنیت ملی انجام نشده بود و ثانیا لایحه مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم  در حالی در سال 89 به مجلس ارائه شده بود که قسمتی از آن قانون تاکید می کرد که ...

گروه های مقاومت و نهضت های آزادی بخش تحت هیچ شرایطی مصداق «تروریسم» نخواهند بود.

 

همچنین لایحه مذکور تنها یک قانون داخلی بوده و هیچ‌گاه تعهد به نهادی خارجی چون FATF نبوده است که به نظر بسیاری از کارشناسان همانند آژانس بین‌المللی انرژی اتمی،نوع تعامل آن با ایران کاملاً ناعادلانه و برای ایجاد محدودیت‌های بی‌مورد و بیشتر بوده است.

 

اما در دولت فعلی این تعهد به FATF داده شده که تا اسفند 1396 قانون داخلی جمهوری اسلامی ایران در تعریف مصادیق تروریسم و ... تغییر کند بگونه ای که با این اتفاق گروه های مقاومت از جمله حماس، حزب الله و ... جزء مصادیق تروریسم و به تبع آن تحریم جمهوری اسلامی واقع خواهند شد.

________________

 

ضمن اینکه این دوستانی که اکنون شدیدا دم از قانون و تمکین به نظر رهبری و شورای نگهبان می زنند سال 88 دقیقا با این کشور چکار کردند و چه میزان برای قانون و رای و نظر شورای نگهبان ارزش قایل شدند؟؟؟

 پسین فسا

برچسب‌ها: FATF
><