میزان رأی ملت است - قانون و بی قانونی سیاسی
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

بصیرت :

مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم(۱۹/۱۰/۱۳۹۴) اصلی‌ترین هدف مراکز فکر و اندیشه در دنیای استکبار را از بین بردن عناصر ماندگاری انقلاب اسلامی دانستند و تأکید کردند: «تمام تلاش دشمنان در طول سال‌های گذشته اعم از جنگ تحمیلی، محاصره‌ی اقتصادی و تحریم‌های گسترده‌ی اخیر، با هدف از بین بردن ماندگاری انقلاب اسلامی بوده است که البته در هر دوره، ابتکارات جدید هم انجام می‌دهند.»این بیانات ذهن آدمی را به این سوال رهنمون می‌سازد که در شرایط کنونی دشمن از چه راه یا ابتکاری برای از بین بردن عوامل ماندگاری انقلاب بهره می برد و راهکار مقابله با آن چیست؟ در پاسخ باید گفت که همانگونه که در مباحث مربوط به جنگ نرم و انقلاب های رنگی گفته می‌شود که انتخابات بزنگاه و نقطه عطفی برای بسیج اقلیت ناراضی علیه نظام حاکم و وانمودکردن خواسته‌های اقلیت به عنوان عصاره خواسته‌های یک ملت است، در بحث حاضر نیز به نظر می‌رسد که انتخابات نقطه عطف مناسبی است که جریان‌های دگراندیش(به عنوان اقلیتی در ایران) و بیگانگان بتوانند در صحنه تحولات سیاسی ایران تحرکات موردنظرشان را داشته باشند و در نتیجه، به اهداف خود جامه عمل بپوشانند. به بیان دیگر، جریان‌های دگراندیش و بیگانگان که پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم در سال ۹۲ به تغییر رفتار نظام اسلامی و استحاله آن در نظام سرمایه داری امیدوار شده‌اند، می‌کوشند تا با فعالیت حداکثری در انتخابات پیش رو و تسخیر نهادهای مهمی چون مجلس شورای اسلامی برای تغییر رفتار نظام اسلامی تلاش کنند. در صورت تحقق این سناریو، اگرچه نظام سرنگون نمی‌شود، اما آنچه در عمل اتفاق خواهد افتاد این است که صرفاً پوسته‌ای اسلامی از نظام باقی می‌ماند و در بسیاری از حوزه‌ها از جمله، استکبارستیزی، حمایت از مسلمانان،‌ محرومان و مستضعفان و... باید تغییر رفتار صورت گیرد. به تعبیر دقیق تر، در این صورت تداوم و ماندگاری انقلاب با چالش جدی مواجه می‌شود. بنابراین، می‌توان استنباط کرد که میان کیفیت و چگونگی انتخابات و نتایج آن با ماندگاری انقلاب رابطه ای مستقیم وجود دارد؛ بدین معنا که به میزانی که انتخابات و نتایج آن به معیارهای اصیل اسلامی و چارچوب‌های نظام جمهوری اسلامی نزدیک باشد، ماندگاری انقلاب بیشتر تضمین می شود.

در ارتباط با راهکار مقابله با این موضوع حساس، مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنانشان (۱۹/۱۰/۱۳۹۴)، با اشاره به انتخابات پیش رو، طبیعت انتخابات را دادنِ نفسِ تازه به ملت برشمرده و می فرمایند: «احساس مسئولیتِ مردم که در حضور در انتخابات جلوه‌گر می‌شود و دشمن را ناکام می‌گذارد از عناصر «ماندگاری انقلاب» است.» معظم له همچنین در ارتباط با انتخابات، «اصل شرکت در انتخابات» و«درست انتخاب کردن و رأی به نامزدهای اصلح» را دو مسئله دارای اهمیت فراوان دانستند و این دو را موجب تحقق دو هدف عالی «ماندگاری انقلاب» و «آرامش و سکینه‌ی ملت» خواندند. از این رو، در انتخابات ۷ اسفند امسال، اگرچه مشارکت حداکثری تمامی آحاد ملت ضروری است و ضامن ماندگاری و تداوم انقلاب می باشد، اما حق و تکلیف مردم صرفاً در این خلاصه نشده، بلکه فراتر از این، انتخاب اصلح است که تحقق آن می‌تواند ضامن تداوم و ماندگاری انقلاب با تمام اصول و عناصرش باشد. مقام معظم رهبری نیز در این زمینه تصریح می‌فرمایند که در مقطع کنونی نیز اگر مردم به وظایف خود در انتخاب نامزدهای صالح برای مجلس و خبرگان، درست عمل کنند «رویش‌های سرسبز و پرطراوت انقلاب»، بیشتر و ماندگاری انقلاب تأمین می‌شود. بنابراین، در شرایطی که دشمن می‌کوشد با کانالیزه کردن انتخابات پیش رو جهت نفوذ دادن مهره‌های خود به درون نهادهای تصمیم گیری مانند مجلس شورای اسلامی، تداوم و ماندگاری انقلاب اسلامی را دچار خلل کند، با حضور حداکثری و انتخاب افراد صالح ان شاء الله این نقشه دشمن نیز نقش بر آب خواهد شد.

مهمترین نشانه‌ای که بر استدلال بالا مهر تأیید می‌زند، تلاش آمریکایی‌ها برای نفوذ دادن طیف های خاصی به درون نهادهای تصمیم گیری نظام با اجرای برجام است. به عبارت دیگر، همانگونه که آمریکایی ها بارها اعلام کرده‌اند که با اجرای برجام امیدوارند طیف‌های به اصطلاح میانه‌رو در انتخابات اسفندماه در ایران حائز اکثریت آرای مردم شوند، اجرای برجام در روزهای گذشته می‌تواند کاتالیزور تلاش‌های آنان برای مبارزه با عوامل ماندگاری انقلاب اسلامی در بستر انتخابات باشد. از این رو، شرایط موجود، هوشمندی و دقت مضاعف مسئولان و دوستداران انقلاب اسلامی را می‌طلبد.

><